''Ezek az én furfangos dalaim már megint kitaláltak valamit! Ezúttal Koszorus Imola Dalmát környékezték meg, hogy varrna nekik új kabátot. Persze nem szemtől-szembe próbálkoztak, hanem a kislányán keresztül, aki szerette őket, és zongorázni is szeretett volna. Nem is csalódtak! Íme, itt az eredmény: ez a húsz négykezes. Hálás vagyok, hogy megszülettek." (Gryllus Vilmos)
''Húsz négykezes darab Gryllus Vilmos közismert és méltán népszerű dalaiból, amelyek egymásra épülnek nehézségi fok szerint és zongoratechnikai szempontok alapján is. Igyekeztem a gyerek szólamába mindent beleírni, ami alapvető a zongoraoktatásban: van benne váltott kezes játék, párhuzamos és tükörmozgás, nagy hangsúlyt helyeztem a kezek egyenlő fejlesztésére, a basszuskulcs olvasására, és több esetben is a bal kéz kapta a dallamot, hadd érezze a törődést! Mivel a sorozatot alapvetően a zongoraórák keretei közé szántam, a felnőtt/kísérő szólam nehézségi foka összességében tanári kompetenciákat kíván. Mindezt meghintettem apró ritmusjátékokkal, amiket, remélem, örömmel fogadnak majd mindazok, akik ezt a gyűjteményt kézbe veszik.'' (Koszorus Imola Dalma)
A gyűjteményt, amelyet a zongoratanulás legkezdetétől haszonnal és örömmel forgathatnak kicsik és nagyok, Maros Krisztina elbűvölő illusztrációi díszítik.
Jávori Ferenc, vagy ahogy sokan ismerik, Fegya, a klezmer spiritus rektora. Elsajátította majd megújította a jellegzetes zsidó hangszeres nép-zenét. Zenekarával, az 1990-ben megalakított Budapest...
A zeneszerző-életrajzok az esetek túlnyomó részében kevés izgalmat tartogatnak az utókor számára, Georg Friedrich Händel (1685-1759) pályája azonban e tekintetben is kivételesnek mondható....