A ''Furulyázzunk együtt!'' egyaránt szól a hangszert oktató tanároknak és a tanulóknak, azoknak a fiataloknak, akik felsőfokú tanulmányaik során ismerkednek meg e hangszerrel, továbbá azoknak az érdeklődőknek, akik felnőtt korukban kaptak kedvet a furulyázáshoz, vagy régebben szerzett hangszeres tudásukat kívánják feleleveníteni.
A kiadvány Béres János Furulyaiskolája I. és II. kötetéhez (Z. 5406, Z. 7062) nyújt kiegészítő anyagot: az iskola 37 gyakorlatának, népdalának és előadási darabjának felvételét tartalmazza. Ezen felül számos további gyakorlat, népdalcsokor és darab kottája és felvétele is megtalálható a kiadványban. Az összes anyaghoz rövid ismertetés tartozik, amely hasznos segítséget nyújt a technikai és zenei nehézségek leküzdéséhez.
A kiadványhoz tartozó több mint 50 felvételen a hangszer művészei játszanak. Valamennyi népdal és darab változatos, igényes hangszeres kísérettel szólal meg, így a növendék már a gyakorlás során valódi zenei élményben részesül. A kiadvány a Furulyaiskola I-II. köteteiben szereplő gyakorlatok, dalok és darabok kottáját nem tartalmazza, ezért a ''Furulyázzunk együtt!'' teljes értékűen csak a Furulyaiskolával együtt használható.
Jávori Ferenc, vagy ahogy sokan ismerik, Fegya, a klezmer spiritus rektora. Elsajátította majd megújította a jellegzetes zsidó hangszeres nép-zenét. Zenekarával, az 1990-ben megalakított Budapest...
A zeneszerző-életrajzok az esetek túlnyomó részében kevés izgalmat tartogatnak az utókor számára, Georg Friedrich Händel (1685-1759) pályája azonban e tekintetben is kivételesnek mondható....