kiadvány oldalanként
Megújult külsővel és újraszerkesztett színes belső oldalakkal, de a régóta bevált tartalommal jelent meg a Zenei előképző Munkafüzetének legújabb kiadása. A Munkafüzet az Olvasókönyvvel együtt használandó, és a kötetekhez tanári útmutató is kapható. Reméljük, hogy a kedves színes ábrákkal díszített, és tartalmában évtizedek próbáját kiálló Munkafüzet az újabb generációk számára is örömtelivé teszi a zenével való ismerkedést.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 1450 Ft
''...Ez a furulyaiskola 1965-ben készült, a magyar zeneoktatási módszer (Kodály-módszer) irányelvei alapján. Időállóságát mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy több évtizede nagy szeretettel használják a különböző hangszereken játszó furulyások és fúvósok egyaránt...'' (Béres János) Béres János 1930-ban született Gagybátorban, ahol máig élő hagyomány a népművészet. Szüleitől tanulta a népdalokat, népmeséket, a néptáncot és a kézművességet, s már gyermekkorában megtanult játszani maga készítette hangszerén, a furulyán. 1951-ben lett hivatásos művész: a Magyar Állami Népi Együttes tagjaként előbb táncosként, majd furulyaszólistaként működött. 1960-ban Béres Kamaraegyüttes néven népi zenekart alapított, amellyel itthon és külföldön számtalan koncertet adott és rádió-, illetve televíziófelvételt készített. A zenetanári pálya választásához a döntő indítékot Kodály Zoltánnal való találkozása adta 1951-ben, akivel mindvégig szoros kapcsolatot tartott. 1952-ben Béres János indította el a hazai furulyaoktatást, elkészítette a hangszereket (Béres-furulya) és a tantervet. A furulyaoktatáshoz 12 tankönyvet írt; közülük a háromkötetes Furulyaiskola 1965 óta több százezer példányban kelt el. 1975-ben megalapította az ország első népi hangszeres zeneiskoláját, az Óbudai Népzenei Iskolát. Művészi és pedagógiai munkásságát számos díjjal ismerték el, többek között a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovag­keresztjével (2001), Eötvös József-díjjal (2010) és Kossuth-díjjal (2014).
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 2690 Ft
Dénes László hegedűtanári, zenepedagógiai munkássága évtizedek óta széles körben ismert hazánkban és határainkon túl is. Hegedűtanárok generációi tanítanak kottáiból, hasznosítják pedagógiai tapasztalatait. Irányításával növendékek sokasága szerzett hegedűtanári diplomát, került tanári és művészi pályára. 1966-ban jelent meg a három kiváló kollégájával készített Hegedűiskola, amely az 50. évforduló alkalmával új kiadásban látott napvilágot.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 4390 Ft
'A Klarinétozni tanulok kezdők számára készült két füzet (Z.12282 és Z.13291), az első 3-4 tanév anyagát tartalmazzák. Több okból kerültem az anyag évfolyam szerinti felosztását. Egyrészt, a tanuló előrehaladását tehetsége, szorgalma, életkora és zenei előképzettsége határozza meg, így a szigorúan beosztott tananyag egyes esetekben túl kevésnek bizonyulna, vagy megoldhatatlan feladatot jelentene. Másrészt, ily módon könnyebben elérhető, hogy a mennyiség helyett a minőség kerüljön előtérbe.'' (Kovács Béla)
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 3690 Ft
A 150 népdal összeválogatásánál gyakorlati és pedagógiai szempontokat egyaránt érvényre juttattunk. A népdalok szövegtartalmi összeállításában felöleltük a magyar nép történelmének és életének különböző megnyilvánulásait: a jobbágyság panaszos hangját, katonadalokat, népünk szabadságvágyát, szerelmi dalokat, virágénekeket, valamint játékos, vidám táncdalokat. A Virágos sorozat tíz kötete együtt egy összesen több mint 1000 énekből álló nagyszabású népdalgyűjteményt alkot. Az 1920-as években vált egyre fontosabbá a magyar zenei életben, hogy az ifjúság idegenből átvett dalok helyett egyre több magyar dalt énekeljen. A Bárdos Lajos szerkesztette, zsebben is elférő 101 magyar népdal című kötet e célt szolgálva, a 20-as évek végén jelent meg Kodály előszavával. És ahogy később Bárdos nyilatkozta: ''Nem én állapítottam meg, hanem Szabolcsi és mások, hogy ez teremtette meg az országban a városi ifjúság körében is, és azon keresztül azután a felnőttek körében is a népdaléneklést.'' E kötet mintájára indult meg később a Virágos sorozat, melynek első két füzete 1952-ben, ill. 1957-ben jelent meg, szintén Bárdos Lajos szerkesztésében; majd a sorozat kiváló szakemberek - mint Rajeczky Benjamin, Deák Bárdos György, Mathia Károly és mások - közreműködésével másfél évtizeden belül 10 kötetesre bővült.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 3090 Ft
kiadó egyik legnépszerűbb sorozata, a Hangszeres ABC-k azoknak a kezdő hangszertanulóknak készülnek, akik semmilyen zenei előképzésben nem részesültek, ők a zenei alapfogalmakat a hangszerjáték alapelemeivel együtt, könnyen befogadható, sokszor játékos formában ismerhetik meg ezekből a kottákból. A zenei anyag meghatározó részét magyar, európai és Európán kívüli gyermekdalok, népdalok alkotják. A Zongora-ABC szerzője, Papp Lajos nagy tapasztalatú zongorapedagógus, akinek didaktikus kompozícióit kül- és belföldön széles körben használják.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 4390 Ft
A Csalamádéban mindenki megtalálja a maga nótáját. Nosztalgia-nóták különböző korosztályoknak, magyar és máshol élő, holt és félholt pop - rock - klasszikusok alkotásai, klasszikus úttörő- és munkásmozgalmi dalok, ballagó- és népdalok valamint gyereknóták. A válogatásban közel kétszáz dal található.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 6490 Ft
Ritka az olyan tankönyv, amelyet évtizedeken át használnak: Zongoraiskolánk e kivételek közé tartozik. Két kötete 1966-1967-ben látott napvilágot, és bár azóta számos hasonló kiadvány jelent meg, máig ez a legnépszerűbb zongoraiskola Magyarországon. Kidolgozását a kor kiváló zongorapedagógusai vállalták, akikhez jeles magyar zeneszerzők csatlakoztak. 2022-ben új nyomtatott és digitális kiadásban jelent meg a Zongoraiskola. A kötetek zenei és pedagógiai tartalma nem változott, de az új kiadások megjelenésükben vonzóbbak és korszerűbbek az eddigieknél. A gyerekeket minden oldalon színes, kedves és játékos illusztrációk várják.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 4790 Ft
Balázs Oszkár és Zempléni László mindketten meghatározó alakjai a magyarországi ütőhangszeres oktatásnak. Közösen megalkotott ritmusiskolájuk számos gyakorlatot tartalmaz a kezdő ütősöknek, emellett módszertani útmutatásokat is közölnek a tanulás és gyakorlás segítésére. Ez a módszertan a magyar ütőhangszeres szakoktatás sok évtizedes hagyományaira épül.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 3290 Ft
A Zongora-ABC rendkívül gyorsan elterjedt és népszerűvé vált 1. kötetének folytatása, amely Bartók Béla kelet- és nyugat-európa zenéjét integráló művészetéhez szeretne utat nyitni. A kötetek zenei anyagának meghatározó részét magyar, európai és Európán kívüli gyermekdalok, népdalok alkotják. A 2. kötetben ezek mellett melodikus ujjgyakorlatok, klasszikus darabok, Papp Lajos saját kompozíciói, etűdök, négykezes darabok, skálagyakorlatok kadenciavariációkkal, dúr és moll hangsortáblázatok, valamint az egyházi hangnemek átéléséhez vezető gyakorlatok is helyet kaptak.
Tervezett oldalszám: oldal
Tervezett ár: 4790 Ft
Jávori Ferenc, vagy ahogy sokan ismerik, Fegya, a klezmer spiritus rektora. Elsajátította majd megújította a jellegzetes zsidó hangszeres nép-zenét. Zenekarával, az 1990-ben megalakított Budapest...
A zeneszerző-életrajzok az esetek túlnyomó részében kevés izgalmat tartogatnak az utókor számára, Georg Friedrich Händel (1685-1759) pályája azonban e tekintetben is kivételesnek mondható....
Könyvportál Líra könyv Kiskereskedelem Nagykereskedelem Kiadók Kapcsolat Oldaltérkép ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ